Барселона и Лион завършиха наравно 0:0 в първия мач между

...

Вратарят на "Лион" отчая "Барселона", Суарес без гол в 1440 минути футбол

" Барселона " и " Лион " приключиха наедно 0:0 в първия мач сред двата отбора от осминафиналите на Шампионската лига.

На " Парк Олимпик " гостите от Каталуния насочиха над 25 удара към вратата, защитавана от Антони Лопеш, 5 от които точни, само че португалецът бе като стена. За последно играчите на " блаугранас " стреляха толкоз пъти в един мач без да отбележат... през сезон 2003/2004.

Уругвайският нападател Луис Суарес пък към този момент не е вкарвал гол в над 1440 минути (повече от денонощие) европейски футбол отвън " Камп Ноу ".

" Барселона " се впусна напред още от началните минути. Усман Дембеле и огромната звезда на гостите - Лионел Меси, пропуснаха положителни положения. Веднъж обаче и на стража на испанския гранд Марк-Андре Тер Стеген се наложи да демонстрира класа при удар на Хосем Ауар. Впоследствие шут от отдалеченост на Мартин Терие пък срещна напречната греда.

Това ядоса отбора на Ернесто Валверде и до края Антони Лопеш бе под обстрел, само че избави всичко. През втората част стражът направи брилянтни намеси и е с съществена заслуга " Лион " да запише суха мрежа, а интригата да остане жива.

Реваншът в Барселона е след три седмици - на 13 март.

Източник: btvnovinite.bg