Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в дербито на 35-ия

...

Барса и Атлетико си направиха харакири за радост на Реал и Севиля

Барселона и Атлетико Мадрид приключиха 0:0 в дербито на 35-ия кръг от Ла Лига.

Въпреки множеството голови положения пред двете порти, никой от двата тима не откри пътя към задачата, поради което имат заслуга и двамата вратари Тер Стеген и Облак.

Първото полувреме бе с очевидно игрово преимущество за възпитаниците на Диего Симеоне, които насочиха цели 6 изстрела към очертанията. Втората част каталунците заиграха по-късно самоуверено, само че равностойната игра се резервира до края и по този начин конфликтът завърши без попадения.

По този метод гостите остават преди всичко със 77 точки. Барселона са втори със 75, а Реал Мадрид ще може да оглави класирането, в случай че на следващия ден победи четвъртия Севиля вкъщи. Андалусийци също имат своите шансове за купа, откакто са със 70 пункта, на 4 зад "кралския клуб ".

В третата минута Лемар нахлу необезпокоявано в наказателното поле отляво и стреля в близкия ъгъл, само че Тер Стеген събра ръцете и краката и мазета.

Следващото рисково състояние също бе за гостите. В осмата минута Пике фаулира Суарес на границата на пеналтерията и реферът отсъди свободен удар. Изпълнението на уругваеца обаче не бе задоволително мощно и Тер Стеген улови без кой знае какви старания.

В 19-ата минута Нигес напредна на скорост по левия фланг и пусна прострелно центриране в наказателното, където Кореа засече, само че протегнатият крайник на Лангле в последния миг предотврати сигурен гол.

Едва в 29-ата минута каталунците насочиха първия си прецизен изстрел, дело на Гризман от околко 20-25 метра, но Облак внимаваше.

5 минути по-късно Суарес шутира от съвсем нулев ъгъл край аутлинията отляво, само че Тер Стеген затвори краката и блокира. Това бе пети удар към вратата на домакините. Барселона са едвам с един досега.

В 37-ата минута Караско стреля по диагонала, Тер Стеген избави, а при добавката още веднъж се намеси по брилянтен метод, боксирайки топката от главата на Суарес.

4 минути по-късно Барса сътвори най-хубавото си състояние. Меси мина през няколко души, направи рейд от към 20 метра, влизайки отдясно към центъра, потърси близкия ъгъл на Облак, само че кълбото мина агонизиращо покрай страничната греда.

В последната минута на първата част Фелипе изскочи от задни позиции и изненадващо за противниковата защита насочи мощен изстрел, който обаче профуча над очертанията.

В 48-ата минута Луис Суарес стреля доста технично с десния крайник към левия ъгъл на Тер Стеген, само че неопределено.

Сержиньо Дест насочи рисково подаване от дясното крило в 61-ата минута, само че то бе пресечено от Ян Облак.

2 минути по-късно Алба центрира от левия фланг, Меси се размина с топката, само че Мориба ѝ налетя, но тя мина вдясно от задачата. Капитанът на Барселона видя непокрития Пике, който се бе присъединил в офанзива секунди по-късно, само че ударът му с глава бе право в ръцете на вратаря.

В 66-ата минута Меси извърши директен свободен удар към десния ъгъл, само че Облак за следващ път показва брилянтната си класа и отрази.

В 85-ата минута чудесно центриране отляво на Жорди Алба откри отскубналия се от защитата Дембеле, само че изстрелът му с глава прелетя над напречната греда.

В последната минута на постоянното време Меси завъртя топката към горния десен ъгъл на Облак от директен свободен удар, само че мерникът му изневери с няколко сантиметра.