Барселона достигна полуфиналите за Купата на краля след трудна победа ...

Барселона достигна полуфиналите за Купата на краля след трудна победа

Тер Щеген спаси Барса срещу 10 души за Купата

Барселона доближи полуфиналите за Купата на краля след сложна победа с 1:0 над Реал Сосиедад на " Камп Ноу ".

Усман Дембеле означи победния гол за отбора си, а вратарят Марк-Андре Тер Щеген попречи на противника да изравни с значими спасявания в края.

Гостите отново през този сезон демонстрираха, че са сериозен тим и оставиха положителни усещания с представянето си, само че им се наложи да играят с човек по-малко още от 39-ата минута.

Тогава Брайс Мендес блъсна Бускетс в тил и получи пряк червен картон.

През второто полувреме Барса натисна още по-сериозно и в 52-рата минута Усман Дембеле откри резултата със мощен удар в близкия ъгъл.

След час игра Сьорлот направи най-големия пропуск за Сосиедад и не съумя да засече тъкмо една прострелна топка пред опразнената врата.

Впоследствие Барселона пропусна да си реши мача с втори гол в някоя от многочислените си офанзиви и най-после трябваше да трепери.

В последните минути Реал Сосиедад стигна до отлични благоприятни условия. Първо Тер Щеген направи огромна неточност при изнасянето на топката, само че самичък я поправи с решаващо избавяне.

В добавеното време стражът избави и отдалечен удар, а каталунците си отдъхнаха и към този момент чакат противника си на полуфинала.