Балкан спечели трета поредна победа от предсезонната подготовка. В двубой,

...

Академик загуби и контролата срещу Балкан

Балкан завоюва трета поредна победа от предсезонната подготовка. В дуел, игран довечера в " Арена Ботевград ", отборът на Небойша Видич надигра Академик Плодив с 90-71 (20-18, 21-22, 19-13, 30-18) след по-силно второ полувреме.

Балкан стартира добре срещата, само че по-късно разреши на противника на стопи закъснение и след първия интервал разликата бе 2 точки. Оспорвана бе и втората четвърт, след която гостите резервираха минимално закъснение от една точка на почивката при 41-40. В третата част ботевградчани усилиха последователно преднина и след безапелационна последна част завоюваха мача.

Наставникът на балканци Небойша Видич даде опция още веднъж на всички състезатели да влязат в игра. Най-резултатен за триумфа с 19 точки още веднъж бе Дерик Маркс, Трейвин Тибодо имаше дабъл-дабъл от 17 точки и 14 битки, 16 означи Крис Минков, а 15 Калил Дюкс.

Капитанът на Академик бе над всички с 20 точки, а 14 означи центърът Неманя Бешович. Томислав Минков осъществя 12.

Балкан имаше преимущество в битката под коша - 40 против 29 на противника, асистенциите - 27 против 15 и стрелбата за 2 точки, където бе 26/40 (65%) против 16/39 (41%) на пловдивчани.

(Снимки: Николай Христов)
Източник: marica.bg