Българският защитник Страхил Попов записа цял мач за Хатайспор при

...

Страхил Попов с цял мач при разгромна победа на Хатайспор

Българският бранител Страхил Попов записа цялостен мач за Хатайспор при домакинската победа на отбора си с 4:1 против Анкарагюджю в среща от 27-ия кръг на турското състезание. Торгеир Борвен изведе гостите напред в резултата с гол в 16-ата минута, само че по-късно мачът се разви по призрачен за Анкарагюджю метод. В 45-ата минута Маме Диуф изравни, а надълбоко в добавеното време на първата част Джоузеф Пейнцил получи червен картон и гостите останаха с 10 души на терена.

Домакините се възползваха оптимално добре от численото си преимущество на игрището и го трансфораха в голово такова. Маме Диуф изведе Хатайспор напред в резултата в 55-ата минута от дузпа, а по-късно две попадения осъществя Бабаджиде Дейвид Акинтола (65'-д, 74').

Така Попов и компания заемат пето място в класирането с 45 точки, до момента в който Анкарагюджю се намира на последната 21-а позиция с 20. В челото на подреждането са Галатасарай и Бешикташ с по 54 точки, пред Фенербахче с 51 и Трабзонспор с 48.

Снимка: Hatayspor Twitter

Сюпер лиг 27 кръг, събота 27 февруари Хатайспор 4:1краен резулат  Анкарагюджю