Българският юношески национал Преслав Боруков се появи в последните 20

...

Преслав Боруков игра 20 минути за мъжкия отбор на Шефилд Уензди

Българският младежки национал Преслав Боруков се появи в последните 20 минути за първия тим на Шефилд Уензди в контролата против Честърфилд, която приключи 3:1. Проверката беше проведена, с цел да бъде насъбрана игрова процедура на някои от играчите, както и новият управител Стив Брус да се запознае със положението им. Преслав Боруков влезе на терена при резултат 2:1 в 71-ата минута на мястото на Сам Уинъл, който беше отбелязал второто попадение за " кукумявките ". Секунди по-късно Уензди завоюваха дузпа и Алекс Хънт я осъществя за 3:1. Джак Стобс пък вкара първия гол още преди почивката. За 18-годишния български таран срещата беше чудесна опция да играе на положително равнище, откакто до неотдавна беше малтретиран от мускулна травма. Следващата среща на тима до 23 години на Уензди, където се подвизава Преслав, е на 28-и януари (понеделник) като хазаин на Нотингам Форест.