Българският волейболист Иван Колев дебютира за новия си френски клуб

...

Иван Колев дебютира за Шомон, тимът на Силвано Пранди загуби без Мартин Атанасов

Българският волейболист Иван Колев дебютира за новия си френски клуб Шомон, само че отборът воден от Силвано Пранди, загуби гостуването си на Нант Резе с 0:3 (16:25, 17:25, 20:25) в мач от 15-ия кръг пред 722 фенове в зала “Артур Дюгас”.

Националът Мартин Атанасов, който получи лека контузи в глезена при триумфа над Шомон над Ница с 3:0 преди няколко дни, пропусна дуела.
Иван Колев влизаше като запаса и в трите гейма, само че не съумя да помогне на вицешампионите да се доберат до триумфа. Колев записа 2 точки (40% успеваемост в офанзива, 25% съвършено и 25% положително посрещане).
Най-резултатен за гостите стана диагоналът Жулиен Винкелмюлер с 10 точки (43% успеваемост в атака).
За Нант Резе словашкият диагонал Петер Махалович заби 15 точки (1 ас, 54% успеваемост в атака), а Серхио Нода Бланко и Медерик Анри прибавиха по 10 точки.

Въпреки загубата Шомон резервира 4-ата позиция във краткотрайното класиране с актив от 25 точки (8 победи, 7 загуби), а Нант Резе е 8-и с 20 точки (7 триумфа, 7 поражения).

В идващия 16 кръг на 21 януари Шомон е хазаин на Сет, а Нант Резе гостува на Туркоа.

НАНТ РЕЗЕ - ШОМОН 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)
НАНТ: Грегор Ропрет 4, Петер Михалович 15, Серхио Нода Бланко 10, Медерик Анри 10, Паоло Зонка 8, Борха Руис 8 - Ромен Девезе-либеро (Лео Майер, Тео Жосеран)
Старши треньор: ФУЛВИО БЕРТИНИ
ШОМОН: Рафаел Коре 3, Жулиен Винкелмюлер 10, Матей Патак 5, Марлон Янт Ерера 6, Хорхе Фернандес, Мичъл Щал 6 - Франко Масимино-либеро (ИВАН КОЛЕВ 2 , Мартин Репак 1, Тео Морилон, Хиндрек Пулк)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ.