Българският шампион Лудогорец завърши наравно 1:1 в контрола срещу германския

...

Лудгорец и Гройтер Фюрт не се победиха след 120 минути игра

Българският първенец Лудогорец приключи наедно 1:1 в контрола против немския втородивизионен Гройтер Фюрт, играна в Австрия.

Двубоят сред двата отбора се организира при нетрадиционен формат, защото бяха изиграни две полувремена по 60 минути.

Мачът стартира по желан метод за " орлите ", които откриха резултата след по-малко от минута игра, когато Бърнард Текпетей бе изведен на скорост от Рик Джонатан и с акуратен диагонален изстрел даде задатък на тима на Анте Шимунджа.

Все отново " детелините ", които през предишния сезон бяха част от немската Бундеслига, стигнаха до равенството в 58-та минута, когато Гидеон Юнг се разписа от близка отдалеченост след безредие при един ъглов удар за немския отбор.

Около 100-та минута на срещата се стигна до любопитен миг, при който основният съдия се сблъска с футболист на Гройтер Фюрт и получи травма, която не му разреши да довърши мача. Неговото място беше заето от един от страничните арбитри, до момента в който на страничната линия застана човек от щаба на " детелините ".

В последна сметка мачът приключи при резултат 1:1, а в идната си контрола Лудогорец ще срещне своя остарял познайник унгарският първенец Ференцварош.