Българският шампион Лудогорец стартира участието си в груповата фаза на

...

"Лудогорец" пропиля два гола аванс и загуби от "Байер" на старта в Лига Европа

Българският първенец " Лудогорец " започва присъединяване си в груповата фаза на Лига Европа с проваляне. " Орлите " отстъпиха с 2:3 на немския " Байер " Леверкузен, допускайки поврат от 2:0 посред Разград.

Двубоят стартира чудесно за " Лудогорец ", който поведе още в 8-ата минута след хубаво осъществяване на директен свободен удар от Клаудиу Кешерю. В 31-ата минута отборът на Пауло Аутуори удвои задатъка си посредством Марселиньо.

Обратът на гостите стартира с гол на Кай Хаверц в 38-ата минута. Германският суперталант понижи с шут от границата на наказателното поле. До края на полувремето играта се поуспокои и повече попадения нямаше.

След почивката " Байер " взе самодейността и притисна българския отбор. Добрата игра на " аспирините " докара до равнене на резултата в 64-ата минута, когато Юлиан Брант пусна прострелно подаване от ляво, Ренан мазета в Исак Телин и нападателят не сбърка от към 5 метра.

Доминацията на германците продължи, а играчите на " Лудогорец " изглеждаха изморени. Съперникът имаше физическо предимство, от което се възползва, и в 69-ата минута реализира цялостен поврат. Марселиньо загуби топката, Кай Хаверц овладя и разстреля Ренан от 20 метра.

" Лудогорец " пропусна страхотна опция въпреки всичко да вземе точка от този дуел. Четвърт час преди края първо Кешерю принуди Храдецки да избива в ъглов удар, а по-късно Недялков нацели гредата след удар с глава.

Съставите

" Лудогорец ": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (76-Горалски), 10. Кампаняро, 92. Лукоки, 84. Марселиньо (83-Брандао), 88. Вандерсон, 28. Кешерю

" Байер ": 1. Храдецки, 4. Та, 6. Драгович, 7. Паулиньо (46-Воланд), 8. Л. Бендер (74-Бейли), 10. Брант, 11. Телин, 18. Вендел, 21. Коор, 23. Вайзер, 29. Хавертц
Източник: btvnovinite.bg