Българският първенец Марица (Пловдив) загуби домакинството си на полския шампион

...

Пак 0:3 загуба за Марица в Шампионска лига

Българският отличник Марица (Пловдив) загуби семейството си на полския първенец Група Азоти Хемик (Полице) с 0:3 гейма (20:25, 9:25, 20:25) . Двубоят се игра пред 2000 фенове в зала Колодрума.

Маричанки поведоха с 2:0 в първия гейм, а Хемик изравни, само че геймът вървеше точка за точка.

Момичетата на Борислав Крачанов съумяха да поведах с 14:12. Полякините съумяха да създадат серия от пет следващи точки и поведоха със 17:14. Първият гейм завърши при 25:20  след сполучлива офанзива на Агниешка Корнелук.

Във втората част полякините направиха разлика при 8:3, стигна се до 16:4, а геймът завърши след 25:9.

Полякините поведоха със 7:4 след първия гейм, стигна се до 17:11, маричанки обаче понижиха изоставането – 21:17, а геймът и мачът завърши след 25:20.

Ива Дудова стана най-резултатна с 10 точки, а с по 6 приключиха Добрина Христоскова, Виктория Коева и Боряна Ангелова.

За полякините най-резултатна стана Майра Киприано с 10 точки, а за състезател на мача беше оповестена Агниешка Корнелук, която приключи с 9 точки.

Следващият мач на Марица е на 4 февруари – посещение на ЦСКА (София).

Маричанки завършват присъединяване си за този сезон в групите на Шампионската лига с посещение на КСМ Търговище (Търговище) на 8 февруари.
Източник: plovdiv-online.com