Българският национален отбор по футбол допусна позорна загуба с 0:6

...

Футболните национали допуснаха позорна загуба от Англия в София

Българският народен тим по футбол позволи позорна загуба с 0:6 от Англия в София. Пълният провал на " Васил Левски " беше съпроводен от две спирания на мача през първото полувреме поради расистки прояви.

Англичаните имаха цялостно предимство на терена, като поведоха още в седмата минута посредством Маркъс Рашфорд. До почивката преднината на гостите към този момент беше четири гола.

В края на мача от трибуните започнаха да се чуват крясъци " Оставка ", както и обидни викания към президента на БФС Борислав Михайлов.

Първото полувреме предстоящо мина под цялостната диктовка на англичаните. От своя страна българите действаха дезориентирано в отбрана и допускаха доста неточности пред вратата си. Гостите взеха ранна преднина в седмата минута. Рашфорд проби по лявото крило, финтира Георги Пашов и вкара със страховит диагонален удар.

Футболните национали позволиха позорна загуба от Англия в София
© Reuters

Националите получиха опция да се върнат бързо в мача, само че вратарят на англичаните Джордън Пикфорд избави далечния удар на Ивелин Попов. Капитанът на българите беше оставен самичък пред наказателното поле. С тази обстановка се изчерпаха положителните моменти на българите.

Англичаните бързо удвоиха преднината си в 20-ата минута. Стърлинг замени двойно подаване с Кейн и подаде към Баркли, който вкара в опразнената врата. Катастрофалната игра в отбрана на българите продължи, като националите изглеждаха безпомощни против нападателите на гостите. В 32-ата минута Баркли вкара втория си гол след удар с глава. В добавеното време Стърлинг приключи бърза контраофанзива за 4:0.

След почивката Пламен Илиев избави няколко удара на гостите. Стърлинг съумя да вкара нов гол в 69-ата минута. Хари Кейн търсеше своя гол, удари и греда, само че в 85-ата минута реализира задачата си за 6:0.
Източник: dnevnik.bg