Българският национал Божидар Краев вкара първия си гол за Фамаликао

...

Божидар Краев отбеляза изключително важен гол за своя Фамаликао

Българският национал Божидар Краев вкара първия си гол за Фамаликао при успеха на отбора с 2:1 като посетител на Витория Гимараеш в мач от 32 кръг. С този триумф отборът на Краев си подсигурява оставане в елита и през идващия сезон.

23-годишният български нападател, който играе за Фамаликао чартърен от Мидтиланд, изравни за 1:1 в 21-ата минута, откакто домакините откриха с попадение на Бруно Дуарте в шестата минута.

Божидар Краев остана на терена до 65-ата минута, когато беше сменен от Иван Хайме. Пет минути преди края резервата Ериберто Тавареш донесе успеха на гостите.

Така Фамаликао излезе на десето място с актив от 37 точки и два кръга преди края има задатък от седем точки пред 16-ата позиция, която дава право на присъединяване в бараж за оставане. Витория Гимараеш е на шеста позиция с 42 точки.

Оцеляването в португалската първа дивизия докара до възторг почитателите на Фамаликао, които изчакаха завръщането на тима и го посрещнаха с факли пред клубния стадион.
Източник: fakti.bg