Българският национал Божидар Краев направи официалния си дебют за новия

...

Краев дебютира за Фамаликао с победа

Българският национал Божидар Краев направи формалния си дебют за новия си тим Фамаликао. Юношата на Левски влезе като запаса при успеха с 2:1 в гостуването на Санта Клара от 14-ия кръг. Той се появи на терена в 69-ата минута на мястото на Хайме.

Фамаликао реализира доста скъп триумф в борбата за оцеляване. Гостите откриха резултата с попадение на Жоната Роберт от дузпа в 52-ата минута. Карлос Карвальо изравни в 70-ата минута, само че в 82-ата Андрия Лукович донесе триумфа на своя отбор за крайното 1:2 със страховит гол от фаул.

Andrija Lukovic surpreendeu toda a gente e repõe a vantagem no marcador

CD Santa Clara 1-2 FC Famalicão
— Futebol Clube de Famalicão (@FCF1931_Oficial)
С този триумф Фамаликао излезе на 11-ата позиция в таблицата с 14 точки. Санта Клара е позиция по-напред на 13-ото място с 15 точки. Водач е Спортинг (Лисабон) с 36 точки.