Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос и

...

Везенков най-резултатен за Олимпиакос, но Фенербахче триумфира

Българският национал Александър Везенков изигра мощен мач за Олимпиакос и означи 17 точки, само че гръцкият отбор позволи трета поредна загуба в Евролигата по баскетбол за мъже. Олимпиакос отстъпи при гостуването си на Фенербахче (Турция) със 77:84 (27:22, 14:23, 13:21, 23:18) в мач от 16-ия кръг на конкуренцията. Везенков беше най-резултатен за своя отбор, осъществя пет тройки от седем опита и добави към статистиката си 4 битки и 2 асистенции за 21:23 минути като запаса.

Домакините водеха с 45:41 на почивката, а в третата част усилиха преднината си на 13 точки. В последните 10 минути Везенков вкара три тройки и Олимпиакос се приближи на точка 74:57 две минути преди края. След това звездата на домакините Ян Весели направи три асистенции и завоюва значима битка, с което донесе успеха на Фенербахче.

Весели приключи със 17 точки, 5 асистенции и 4 битки, а Нандо де Коло добави 10 точки, 8 битки и 5 асистенции. Жак-Чарлс Ливио вкара 12 точки за Олимпиакос, а Арън Харисън и Василис Спанулис приключиха с по 11. Фенербахче прекъсна серията си от три загуби и с баланс 6-10 е на 14-о място в класирането, а Олимпиакос има 7 победи и 8 загуби на десетата позиция.