Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен мач за клубния

...

Александър Везенков с нов силен мач в Евролигата

Българският национал Александър Везенков изигра следващ мощен мач за клубния си отбор Олимпиакос при успеха против гостуващия Виртус Болоня (Италия) със 117:71 (31:15, 30:20, 23:20, 33:16) в среща от 12-ия кръг на Евролигата. Преди началото на дуела Везенков получи премията си за най-полезен състезател на месец ноември в най-престижната баскетболна конкуренция.

Българинът стартира като титуляр против Виртус Болоня и записа 19 точки, 2 битки и 1 асистенция за 15:51 минути игра.

Домакините нямаха никакви проблеми в срещата, изиграха мощно първо полувреме и поведоха с 61:35. След това гърците продължиха да натрупат преднина и малко преди края на последните 10 минути доближи 99:59, след което срещата умерено се доигра.

По 15 точки за триумфа прибавиха Мустафа Фал и Алекс Питърс, а с 13 точки приключи Шакил МакКисик.

За гостите се отличи Джордан Мики с 12 точки.

След успеха гръцкият гранд се изкачи на трето място в класирането с 8 победи и 4 провали от началото на сезона, а Виртус Болоня е на 16-а позиция.

В идващия си мач от шампионата Олимпиакос ще бъде хазаин на водача Фенербахче (Турция) на 13 декември.