Българският национал Александър Везенков изигра изключително силен мач и помогна

...

Везенков и Олимпиакос спечелиха Купата на Гърция

Българският национал Александър Везенков изигра извънредно мощен мач и оказа помощ на Олимпиакос да завоюва Купата на Гърция по баскетбол за мъже.

Тимът победи на финала за трофея огромния си противник Панатинайкос с 81:73 (21:17, 18:28, 19:22, 23:6) и завоюва 10-а купа в клубната си история.

Везенков приключи с " дабъл-дабъл " - 18 точки и 13 битки, а също така добави 1 асистенция и 2 отнети топки за 37:06 минути като титуляр.

От неговите съотборници Тайлър Дорси вкара 21 точки.

Неманя Недович беше най-резултатен с 23 точки за носителя на купата за предходната година Панатинайкос.

Олимпиакос изоставаше с 9 точки след 30 минути игра, само че стартира последната четвърт със серия от 15:0, с цел да направи поврат и да завоюва трофея.

Междувременно, Александър Везенков получи следващо самопризнание за мощния си сезон в Евролигата. Той е измежду шестимата претенденти за наградата " Най-полезен състезател " след 2/3 от акцията, откакто има приблизително 12.8 точки, 5.7 битки и 1.5 асистенции в общо 23 мача.
Източник: bnr.bg