Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара гол, даде асистенция, но за

...

Гълъбинов с гол, асистенция и контузия

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара гол, даде асистенция, само че за огромно страдание и се контузи в границите на единствено 27 минути игра. Таранът, който показва отлична форма през последните седмици още веднъж бе титуляр за Специя при семейството на Козенца от 33-ия кръг на Серия “Б”. Националът на България даде задатък на “бяло-черните” още в шестата минута, когато се освободи от своя личен надзирател и заби топката с глава в мрежата на “вълците”. Попадението е негово шесто за сезона, само че пето след подновяването на калчото преди няколко седмици. Отличната форма на българина продължи да радва домакините, които в 20-ата минута удвоиха своята преднина. Този път Гълъбинов асистира на Гуаси, който просто трябваше да се разпише. За страдание в 27-ата минута мощният нападател потегли да спринтира за едно дълго подаване към него, само че се хвана за дясното бедро и мигновено изиска промяна. Лекарският щаб се опита да разбере какво му се е случило, а той се прибра в съблекалнята. След почивката съотборниците на Гълъбинов вкараха още три гола и записаха победен триумф с 5:1. Първо две попадения осъществя Мастину (51, 55), а по-късно и резервата на българина Н`Зола (66) се разписа, само че получи и картон, който ще го извади от идната среща, където най-вероятно и родният национал няма да бъде разполагаем.

Преди последното попадение на Специя, Брукини (61) означи почетното попадение за гостите.

Специя има към този момент актив от 53 точки, откакто записа 15-ия си триумф за сезона, като се изкачи на четвърта позиция.
Гостите останаха на предпоследното 19-то място с 31 точки.