Българският нападател Андрей Гълъбинов направи ударно завръщане след контузията! Таранът ...

Гълъбинов с гол и асистенция, "Специя" взе скалпа на "Рома"

Българският нападател Андрей Гълъбинов направи ударно завръщане след контузията! Таранът блесна с гол и асистенция при успеха с 4:2 срещу "Рома" в осминафиналите за Купата на Италия.

Двубоят на "Олимпико" завърши наравно 2:2 в редовното време, а Гълъбинов и компания пречупиха "римските вълци" с попадения на техния юноша Даниеле Верде в 107' и Рикардо Сапонара в самия край на двубоя.

За българина това бе първи мач като титуляр от 4 октомври 2020 г.

Снимка: Getty Images

"Специя" откри още в 6', когато Гълъбинов се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Браян Кристанте срещу Джулио Маджоре. Десетина минути по-късно родният нападател намери отлично Рикардо Сапонара, който удвои преднината на тима.

Домакините намалиха изоставането си малко преди почивката, когато Лоренцо Пелегрини не сбърка от бялата точка. В 73' "Рома" стигна и до изравнителен гол чрез Хенрих Мхитарян.

"Джалоросите" обаче капитулираха в продълженията, след като първо централният защитник Джанлука Манчини беше изгонен, а след това и вратарят Пау Лопес.

До края "Специя" се възползва от численото си предимство и продължава към четвъртфиналите.

Източник: btvnovinite.bg