Българският младежки национал Мартин Минчев изигра пореден силен мач за

...

Минчев с нов силен мач, Лион обърна Спарта

Българският юношески национал Мартин Минчев изигра следващ мощен мач за Спарта Прага, само че неговият тим загуби с 3:4 от Лион в Лига Европа. Чешкият отбор поведе с 2:0 с голове на Лукаш Хараслин, а присъединяване в тях имаше и родният футболист. „ Хлапетата” направиха цялостен поврат с попадения на Екамби, Ауар, Пакета и още веднъж Екамби. Ладислав Крейчи оформи крайния резултат.

Успехът бе трети следващ за френския отбор, който е водач в група „ А” с 9 точки. Спарта е втори с 4 точки.

В 4-ата минута Спарта поведе. Минчев опита удар, топката стигна до Хараслин, който преодоля вратаря за 1:0. В 19-ата минута Минчев откри Хараслин, който съумя да се освободи и да удвои.

Три минути преди почивката Екамби бе изведен от Боатенг и изравни. В 53-ата минута Ауар изравни. В 63-ата минута Минчев бе сменен, а малко по-късно Лукас Пакета направи цялостен поврат. В 88-ата минуа Екамби вкара четвърти гол за Лион. В продължението на мача гол на Ханчко бе анулиран след ВАР. Все отново Спарта стигна до попадение посредством Крейчи в шестата минута на добавеното време.