Българският екипаж Дончо Цанев – Зорница Тодорова се класира на

...

Грабнахме среброто в последните километри на Balkan Offroad Rallye

Българският екипаж Дончо Цанев – Зорница Тодорова се класира на второ място при крос-кънтри колите на интернационалния маратон Balkan Offroad Rallye 2017 безусловно в последните километри на конкуренцията. Екипажът на тръбния първообраз с мотор на Suzuki взе последната етапна победа, а кандидатът за купата Франкс Стенски (Mercedes, Германия) се обърна на 5 километра преди финала и изгуби доста време, поднасяйки непредвиден подарък на движещия се на трето място българин.

Шампион при джиповете тази година стана холандецът Роналд Схолдерман с Toyota, откакто 4 години купата му се изплъзваше. Ще ви напомним, че предходната година Цанев, направляван от Ива Бонева, също съумя да вземе второто място в офроуд ралито, като задачата за 2018 година е ясна – купата. Още един български екипаж съумя да влезе в топ 5 на 8-дневната конкуренция – този на Станислав Стоянов и Павел Радев (Nissan).

При мотоциклетите австриецът Беат Юен (КТМ) бе цялостен доминант, като не остави късмет на конкуренцията съвсем в нито един стадий и рано-рано се откъсна от съперниците си Рико Ван Ден Санден и Хено Ван Бергейк от Холандия, които допълниха подиума със сериозен пасив по отношение на лидера.

В класа на ATV-четириколките победи Гуидо Слаатс от Холандия с КТМ, а при SSV-бъгитата белгиецът Тиери Жером дублира купата си от Balkan Offroad Rallye 2016.

В рисковия клас Франк Дорел, направляван от Франсоаз Олендер (Land Rover), за втори следващ път отнася купата във Франция, а при камионите холандецът Леон Де Вит (Mercedes) надви над надалеч по-подготвените за рали екипажи на Tatra и Камаз.

Във второто издание на макадамовия маратон за исторически коли Balkan Classic Rallye, победи белгиецът Грегоар Де Мевиус, който надви над кенийските водачи Онкар Раи и Карим Висанджи. И трите автомобила на почетната арка са с марка Porsche.