Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал на Световната

...

Злато за грациите в Баку

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва златен орден на Световната купа по художествена гимнастика в азербайджанската столица Баку. Отборът ни е в състав Симона Дянкова, Елена Билева, Лаута Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова. Грациите ни получиха оценка от 19.800 за съчетанието си с пет обръча. Втори с 18.000 е ансамбълът на Италия, а трети този на Азербайджан със 17.600.

Катрин Тасева и Боряна Калейн към този момент имат по един сребърен орден от финалите на обособените уреди на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). След като през вчерашния ден остана четвърта в многобоя, през днешния ден Катрин Тасева сграбчи среброто на лента, откакто получи оценка от 16.400 точки. Златото тук заслужи рускинята Мария Сергеева, шампионка в мнвогобоя, която беше оценена с 16.800 за изпъленнието си на лента. Бронзът отиде в ръцете на украинката Влада Николченко с 16.050. Боряна Калейн стигна до сребро във финала на бухалки с оценка от 17.800 точки. Златото на бухалки заслужи ураинката Николченко с 18.100, Сергеева тук остана трета със 17.700 м.
Източник: standartnews.com