Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя

...

Бронз за ансамбъла в многобоя. Рускините с историческа оценка

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва бронзов орден в многобоя на международното състезание в Баку, Азербайджан.

Така девойките на Весела Димитрова - Лаура Траатс, Симона Дянкова, Ерика Зафирова, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова, за втора поредна година приключиха на трето място в крайното класиране.
Българският отбор на второ място след първия поток в многобоя Японките изпревариха девойките на Весела Димитрова
Шампионатът в Баку ще се запомни с историческата оценка на Русия. За съчетанието си с 5 топки те получиха 30,000 - най-голям резултат при ансамблите от " отварянето " на оценката за компликация. Преди 2 сезона оценките имаха предел от 20,000, само че по-късно правилникът беше изменен. Именно с този резултат и 28,700 за композицията с обръчи и бухалки рускините станаха международни шампионки за четвърта поредна година.

Българките получиха обща оценка от 58,000 - 28,800 за композицията с обръчи и бухалки и 29,200 за съчетанието с пет топки.

Втори в крайното класиране е ансамбълът на Япония - 58,200 (29,200 за съчетанието с топки и 29,000 за това с обръчи и бухалки).

Утре (22 септември) ансамбълът ще се бори за медалите на обособените уреди.
Източник: btvnovinite.bg