Българските състезатели Валентин Андреев и Яна Копчева започнаха силно участието

...

Силен старт за атлетите ни в Буенос Айрес

България с нови медали в Буенос Айрес, фотография на катерача Петър Иванов стана международен шлагер
Българските състезатели Валентин Андреев и Яна Копчева започнаха мощно присъединяване си в шампионата по лека атлетика на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

В първия стадий на дисциплината мятане на чук (5 кг) Валентин Андреев се класира втори.

16-годишният българин записа 82.29 метра в третия опит и остана на сантиметри от личния си народен връх от 83.09 метра. Андреев, който е европейски вицешампион за юноши до 18 години от Дьор 2018, стартира с несполучлив опит, по-късно реализира 81.11, а в четвъртия опит още веднъж направи фаул. Българинът остана зад международния рекордьор Михайло Кохан (Украйна), който реализира 85.97 метра.

Двамата бяха единствените с над 80 метра, а при започване на юли приключиха на първите две места на европейското състезание в Унгария, когато Кохан сложи международен връх - 87.82 метра. Вторият стадий на надпреварата е на 15 октомври. За крайното класиране се сумират резултатите от двата най-хубави опити на спортистите от двата стадия.

При девойките в тласкането на гюле (3 кг) българката Яна Копчева зае шесто място в първата фаза на надпреварата. Плевенчанката направи три несполучливи опита, само че в четвъртия (последен) реализира 15.41 метра. Българката има персонален връх от 15.77. Начело след първия стадий е Синхуей Ли (Китай) с 18.42 метра.

Втората фаза на конкуренцията е на 15 октомври. Състезателките ще имат право на още четири опита, след които ще стане ясно крайното класиране в дисциплината.
Източник: offnews.bg