Българските сабльорки Калина Атанасова, Белослава Иванова, Ана Михайлова и Емма

...

Българските сабльорки със сребърни медали отборно за Световната купа на Аспарухов меч

Българските сабльорки Калина Атанасова, Белослава Иванова, Ана Михайлова и Емма Нейкова завоюваха сребърните медали в отборната конкуренция на шампионата Аспарухов меч, годен за Световната купа девойки. Тимът ни игра впечатляващо и записа най-хубавото си класиране в съревнование от сходен сан. Сребърният орден е нова страница в историята на българската фехтовка, в която липсваше отборно отличие от Световна купа за девойки.

На пътеките в зала Колодрум в Пловдив излязоха 11 отбора, измежду които бяха безспорните водачи в този спорт: Италия, Унгария, Съединени американски щати, Франция, Германия. В изключителна конкуренция фехтовачките ни демонстрираха убеденост и предпочитание за победа, и останаха единствено на една крачка от купата.

В отборната конкуренция при младежите участваха 19 отбора от 19 страни. Ивайло Александров, Виктор Филев, Тодор Стойчев и Георги Златаров приключиха на осмо място.