Българката Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира

...

Гергана Топалова продължава след обрат в Анталия

Българката Гергана Топалова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Тя направи поврат против италианката Матилде Паолети и завоюва с 3:6, 6:1, 6:2 за 104 минути.

21-годишната пловдивчанка позволи ранно закъснение от 1:4 и не съумя да навакса до края на първия сет, само че във втория даде единствено гейм на съперничката си, с цел да изравни резултата.

В третата част Паолети проби за 2:1, само че по-късно Топалова взе пет следващи гейма, с цел да победи.

Гергана проработи една точка за международната класация и 294 $, а за място на четвъртфиналите ще се изправи против номер 5 Наги Ханатани (Япония).

Държавната шампионка Петя Аршинкова пък отпадна в първия кръг на конкуренцията след проваляне от лидерката в схемата На-Ле Хан (Южна Корея) с 0:6, 1:6 за час игра.

Топалова и Аршинкова са към този момент на четвъртфинал на двойки, където чакат на следващия ден Даря Астахова (Русия) и Ника Радишич (Словения).
Източник: bnr.bg