Българката Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира

...

Топалова отпадна на четвъртфиналите на двойки в Анталия

Българката Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди $.

Топалова и Даниела Висмане (Латвия), сложени под номер 4, изгубиха от японките Хаги Ханатани и Сакупа Хозоги с 2:6, 6:1, 9-11.

Двубоят беше пресечен поради дъжд през вчерашния ден при 2:2 в първия сет, а при доиграването тази заран Ханатани и Хозоги взеха първия сет със серия от четири следващи гейма.

Българката и латвийката последователно навлязоха в темп и дръпнаха с 5:0 във втората част, с цел да изравнят резултата

В шампионския тайбрек Топалова и Висмане наваксаха пасив от 1:6 точки, като отразиха два мачбола и изравниха за 9:9, само че японките взеха идващите две разигравания, а с това и мача.