Българката Александрина Найденова се класира за четвъртфиналите на турнира по

...

Найденова взе реванш от китайка и се класира за четвъртфиналите в Цуайин

Българката Александрина Найденова се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в зала в Цуайин (Китай) с награден фонд 25 хиляди $.

Найденова отстрани поставената под номер 3 представителка на домакините Цзя-Цзин Лу с 6:4, 6:3 за 100 минути игра.

Българката на три пъти повеждаше с пробив и въпреки всичко взе първия сет с основен четвърти брейк в десетия гейм. Във втората част тя поведе д 5:2 и нямаше проблеми до края.

Така Найденова взе реванш от Лу за провалянето с 3:6, 3:6 през предходната седмица на четвъртфиналите на конкуренцията от същия сан в Уланцаб (Китай).

С триумфа през днешния ден тя си обезпечи 9 точки за международната класация и 672 $, а за място на полуфиналите българката ще срещне петата сложена Пеантам Плипуеч (Тайланд), която тя победи във втория кръг в Уланцаб преди седмица с 6:3, 6:2.