България завърши на 32-о място в крайното класиране на отборната

...

32-о място за България в отборната надпревара при девойките на Световното първенство по спортна гимнастика

България приключи на 32-о място в крайното класиране на отборната конкуренция при девойките на Световното състезание по спортна гимнастика в Анталия (Турция).

Виктория Венциславова, Елена Николова и Никол Соколова събраха общ брой от 85.830 точки.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Световен първенец стана Япония със 104.230 точки, пред Съединени американски щати със 102.198 и Италия със 101.996 точки.

В квалификациите за многобоя Венциславова е 74-а с 43.198 точки, Соколова приключи на 91-о място с 42.199 точки, а Николова зае 116-а позиция с 38.166 точки. Трите българки не съумяха да се класират за финалите на обособените уреди.

Участието на България ще приключи в неделя, когато Даниел Трифонов ще спори за медалите на финала на прескок при младежите. Той влезе измежду осемте най-хубави на този апарат с първа оценка в квалификациите от 13.966 точки.