България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига

...

България с първи успех в Лигата на нациите!

България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите в италианския град Римини.
Възпитаниците на Силвано Пранди се постановиха по безапелационен метод над Австралия с 3:0 гейма – в обособените елементи (25:21, 25:20, 25:20). Нашите не оставиха подозрение в превъзходството си и в трите елементи, които завоюваха безапелационно, отваряйки последователно разлика с по-непретенциозния противник.
 България не взе и гейм от Франция на старта на Лигата на нациите България не взе и гейм от Франция на старта на Лигата на нациите
Националният тим на България по волейбол загуби първия си мач от Лигата на нациите в Римини. Възпитаниците на Силвано Пранди претърпя...
Така, България се реваншира за загубата си на старта от Франция със същия резултат, когато отборът ни изпусна първия гейм, откакто водеше с 24:21. Мартин Атанасов и Цветан Соколов бяха най-резултатни в днешната среща за спечелилите, завършвайки надлежно с по 13 и 12 точки. За австралийците, които започнаха с идентична загуба присъединяване си във ВНЛ от Германия, Люк Смит се регистрира с девет пункта.