България записа първа победа на турнира от Лигата на нациите,

...

България с първи успех в Лигата на нациите

България записа първа победа на шампионата от Лигата на нациите, който се организира във Варна. Националите ни записаха чиста победа с 3:0 над Канада. С триумфа си България има към този момент 4 победи и 7 загуби в шампионата. Загубата е 5 за Канада против 6 триумфа за северноамериканците.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.
Снимка: Lap.bg
Гостите поведоха при започване на първата част с 3:1, само че националите ни съумяха да изравнят при 3:3. последва ново тъждество при 4:4, след което Канада още веднъж поведе, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за канадците. България съумя да изравни резултата при 9:9, след което последваха още 4 равенства, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:14 за " кленовите листа ". Гостите поведоха с 3 точки при 18:15, само че последва серия от 4 следващи точки за домакините, които освен изравниха, само че и поведоха при 19:18. Канадците незабавно изравниха и поведоха по-късно, само че домакините осъществиха 4 следващи точки и поведоха с 23:20. Независимо че изпусна един геймбол България без проблем затвори първата част с 25:22.

Националите ни започнаха повече от чудесно втората част небрежно поведоха с 4:1, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:4 за домакините. Момчетата на Пламен Константинов продължиха с съвършената си игра и в офанзива, и в отбрана, и при второто техническо спиране задатъкът на националите ни бе към този момент 7 точки - 16:9. Гостите съумяха да понижат изоставането си до единствено три точки при 15:18, само че силите им не стигнаха за поврат и България взе втората част с 25:19.
Канада сподели доста по-добра игра през третата част и поведе със 7:2, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:3 за гостите. България сподели класа и с отлична игра съумя да изравни при 10:10 след блок-аут на Валентин Братоев. Последваха 5 изравнявания, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:15 за Канада. След спирането резултатът бе изравняван 5 пъти, след което националите ни съумяха да поведат с 2 точки - 22:20, само че позволиха незабавно гостите да изравнят. До края на гейма резултатът бе изравняван 5 пъти, а националите ни избавиха 4 геймбола за Канада, с цел да се поздравят с победа с 29:27 и 3:0 в мача.
Утре са последните две срещи от групата. От 15.30 часа Франция играе с Канада, а от 18.30 часа България среща Бразилия.
Източник: btvnovinite.bg