България зае първо място в класирането по медали на 72-ото

...

България зае първо място по медали на Купа „Странджа”

България зае първо място в класирането по медали на 72-ото издание на шампионата по бокс за Купа "Странджа ".

Българските боксьори се показаха на извънредно високо равнище в зала "София ", като завоюваха общо 8 оценки от най-стария шампионат в Европа - пет златни и три бронзови.

С трофеи се окичиха Стойка Кръстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Панталеев (91 кг). Трети места заеха Светлана Каменова (57 кг), Мелис Йонузова (69 кг) и Петър Белберов (+91 кг).

Това отреди първо място на България в класирането по медали. Втората позиция е за боксьорите на Узбекистан, които завоюваха 3 златни и 3 бронзови оценки. Третото място е за Украйна - 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Общо 7 страни завоюваха трофеи от купа "Странджа ". Освен България, Узбекистан и Украйна, това сториха още Русия, Казахстан, Бразилия и Съединени американски щати.

Радослав Панталеев е 59-ият притежател на Купа "Странджа " при мъжете. Бронзовият медалист от последното международно състезание си подсигурява оценката при 91-килограмовите след ослепително показване и зрелищни победи.

Националът направи страхотни мачове, с които заслужи званието и се подреди до някои от най-големите ни митове от близкото и далечно минало. Панталеев наследи на трона Даниел Асенов, който се размина с опцията да завоюва четвърто отличие и по този начин да се изравни на върха във безконечната класация с Цачо Андрейковски и Даниел Петров.

Негови подгласници за 2021 година са Хавиер Ибанес от България (57 кг) и Дилшодбек Рузметов от Узбекистан (81 кг).
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `