Българинът Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира

...

Лазаров с победа в Румъния, Донев отпадна

Българинът Александър Лазаров се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Питещ (Румъния) с награден фонд 25 хиляди $. Поставеният под номер 5 Лазаров се наложи с 6:3, 6:3 над миналия през квалификациите представител на домакините Владимир Филип. Българинът навакса ранен пробив пасив и след серия от пет следващи гейма поведе с 5:2 по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част Лазаров взе последните три гейма, а с това и мача за 81 минути.

С триумфа той си обезпечи 3 точки за международната класация и 730 $, а за място на четвъртфиналите ще срещне различен румънец Калин Манда.

Габриел Донев пък отпадна на старта след проваляне от квалификанта Павел Богдан (Румъния) с 6:7 (8), 3:6 след съвсем два часа игра. Българинът пропиля задатък от 3:1 гейма, а в последвалия тайбрек пропусна и два сетбола при 7:6 и при 8:7 точки. Във втората част Богдан поведе с 5:2 и не позволи поврат.  Снимки: Sportal.bg