Бъдещият съперник на България – Саудитска арабия регистрира очаквано поражение

...

Резервите на Португалия с класика над Саудитска арабия

Бъдещият противник на България – Саудитска арабия записва предстоящо проваляне в контролата си против Португалия. Двубят на „ Ещадио до Фонтел” във Висеу завърши с безапелационното 3:0 за мореплавателите, които излязоха в много пробен тип.

Още при повиквателните стана ясно, че селекционерът Фернандо Сантош ще даде късмет на момчета, които по-рядко играят във значимите мачове. Дори и по този начин класата на иберийците бе явна, а съперникът нямаше съвсем никаква концепция какво да прави в офанзива. Саудитците приключиха без нито един прецизен изстрел към вратата, до момента в който Португалия насочи общо 26 удара, от които 8 точни.

Опитният Мануел Фернандеш откри резултата в 32-ата минута. Тогава Гонсало Гедеш сподели скоростната си техника отдясно и сви чудесно към точката на дузпата. 31-годишният халф на Локомотив Москва мигновено засече от придвижване и прониза долния ляв ъгъл.

В 52-ата минута домакините избродираха втори гол и негов създател бе играещият с №7 на гърба (в отсъствието на получилия отмора Кристиано Роналдо) Гедеш. Рикардо Перейра и Бернардо Силва размениха интелигентно пасове отдясно, а играчът на Манчестър Сити изведе елегантно съотборника си в наказателното поле. Той на собствен ред насочи топката към точката на дузпата, откъдето Гедеш повиши за 2:0.

Последният гол падна секунда преди приключването на постоянното време. Халфът на Интер Жоао Марио пое една отбита топка, настройки я на десния си крайник и с отсечен изстрел я забоде право в долния десен ъгъл за крайното 3:0.

Саудитска Арабия ще се изправи против България в надзорен мач на 13 ноември в португалската столица Лисабон.