Аз вярвам, че на следващите избори с Демократична България ще

...
Аз вярвам, че на следващите избори с Демократична България ще
Коментари Харесай

Кирил Петков: С ДБ ще сме едно ядро и ще привличаме граждански организации

" Аз имам вяра, че на идващите избори с " Демократична България " ще се явим с общи листи. Ние и Демократична България ще сме главното ядро, само че започваме да привличаме и много цивилен организации, които до момента не са се обвързвали с политика. Видя се, че политиките и задачите, които всеки от нас поставя на масата, са общоприети и би трябвало да се случат ".

Това съобщи пред БНР съпредседателят на " Продължаваме промяната " Кирил Петков. Той чака социолозите да бъдат сюрпризирани от резултатите на обединяването на изборите на 2-ра април.

" С Демократична България вършим едно ядро, което се надяваме да бъде освен снежна топка, а да бъде лавина ", посочи Петков. Той изясни, че задачата на това обединяване ще бъде в идващия парламент да има задоволително хора с общи цели като правосъдна промяна, битка с корупцията, по-добро обучение и опазване на здравето. " Трябва да са ясни кои са задачите и кои са целите. И всички хора, които имат вяра в тези цели и цели, би трябвало да застанат един до друг. Не може да се стои на неутрална почва към този момент ", означи съпредседателят на Политическа партия.

Петков сподели още, че въпросът с Българска социалистическа партия не до харесване и нехаресване, а до изборите, които социалистите ще вършат, " с цел да се дефинират от коя страна на бариерата са, тъй като в последния парламент направиха голяма стъпка обратно, макар, че бяха напреднали по време на нашето ръководство ".

Във връзка с напрежението сред България и Република Северна Македония той разяснява: " Важно е да не оставяме ракурса на връзките сред двете страни единствено на тематика какъв случай се е случил. Едновременно, до момента в който се работи против езика на омразата, би трябвало да се отворят и другите тематики - инфраструктура, стопанска система, с цел да може връзките ни да имат и положителен темперамент. В момента е оставено на едни хора, които са доста гласовити, да дефинират разговора сред двете страни. Време е да се върнем към по-позитивните действия, а въпреки това към рамката, която нашето държавно управление даде - Европа да бъде страната, която да натиска за изчистване на езика на омразата. "

Според Кирил Петков би трябвало да се каже на РСМ, че изискванията са сложени от Европейски Съюз и няма различен избор, с изключение на да стартира работа по позитивните тематики с България и по изчистването на езика на омразата, в случай че желае да има европейско бъдеще. " Този вид разговор към този момент е вероятен, тъй като по време на нашето държавно управление успяхме Европа да застане на наша страна ", добави той.

От своя страна съпредседателят на " Демократична България " Христо Иванов съобщи пред националното радио, че с Политическа партия се опитватда отговорят на въпроса - какво ще се промени на идващите избори, с цел да не бъдат те още едно издание на същите избори. " Важно е жителите да видят, че в едната част на политическото пространство има обединения, които могат да намират допирни точки макар разликите. В този интервал има възходяща фрагментация и отнякъде би трябвало да тръгне противоположната наклонност. Искаме да въведем това нещо като нов политически факт ", уточни той.

Христо Иванов няма терзание от присъединяване на Демократична България в една или в друга коалиция, тъй като става въпрос за поколения в демократична общественост. " Знаем по какъв начин да отстояваме идентичността си в тим, който е по-голям от нас, по какъв начин да постановяваме дневен ред... Нямаме терзания, че нашите гласоподаватели няма да схванат напъните ни да решим казуса на България. Не сме се изгубили за 30 години, няма да се загубим и за 30 напред ", разгласи той.

По думите му ГЕРБ постоянно се разказват като евро-атлантическа групировка, само че когато стане дума за същинско придвижване в евро-атлантическа посока, действителността е друга. " По този метод стои въпросът с правосъдната промяна. ГЕРБ настояват, че желаят да я създадат, само че вършат всичко допустимо да я провалят. Винаги се намират оправдания от тяхна страна да не се случи това нещо. Заявките са едно, когато се стигне до дейности - става друго ", посочи съпредседателят на Демократична България.

Той увери също, че всеки предстоящ диалог сред Демократична България и други политически сили ще бъде въз основата на съответни дейности и дарба на съответните партии да ги доведат до резултат. " Разговорът ще бъде за съответни цели. Интересуват ни съответните пътища към бъдещето. Ще беседваме за тях ", посочи Иванов.

Той изрази и безпокойствие, че Българска социалистическа партия все по-плътно се доближава към " Възраждане " като позиции и дефинира това като проблем за българската политическа конструкция. " Българска социалистическа партия се трансформира в неприятно копие на " Възраждане ", акцентира Христо Иванов.

По отношение на напрежението сред България и РСМ той разяснява, че липсва цялостна политика от страна на институциите ни, която да оказва дозирани степени на напън върху управляващите в Скопие за избрани дейности и да се ангажира с положителни послания на територията на Северни Македония. " Инструментариумът го има, само че не се употребява. България продължава да държи пръста си върху спусъка на въпроса - дали Македония ще договаря, или не. Докато не бъде изменена конституцията на РСМ, действителни договаряния няма да има... Имаме повече благоприятни условия за въздействие, просто Министерството на външните работи би трябвало да стартира да ги ползва на по-широка база - градивно, доброжелателно, само че твърдо по отношение на управляващите в РСМ, с цел да може обществото да разбере, че не може да искаш да си член на европейското семейство и с европейския народ, който е най-близо до теб, да си в непрекъсната омраза ", съобщи също Иванов.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР