Аякс спечели дербито с Фейенорд с 1:0 и затвърди позицията

...

Аякс спечели дербито с Фейенорд

Аякс завоюва дербито с Фейенорд с 1:0 и затвърди позицията си на върха в Ередивизи. Единственото попадение в мача бе дело на Гравенберх в 22-ата минута.
Снимка: БГНЕС  Аякс завоюва дербито с Фейенорд
Отборът на Ерик загар Хаг владееше топката при започване на дуела, само че не стигаше до положения пред противниковата врата преди Гравенберх да открие резултата. Той получи топката от Але, залъга, че ще стреля, а по-късно прати топката в мрежата. Попадението разсъни гостите и те сътвориха две положителни благоприятни условия до почивката.
След час игра Стивън Бергхуис пропусна най-хубавата опция за Фейенорд. Малко по-късно попадение на Йоргенсен бе анулирано след консултация с ВАР. Алер можеше да удвои задатъка на Аякс, само че новото попълнение на отбора пропусна. Берхуис имаше още една опция, само че още веднъж не съумя. До края гостите търсеха равнене, само че отбраната на противника съумя да се оправи.
Източник: fakti.bg