Аякс официално вече е новият шампион на Холандия. Тази вечер

...

Аякс подпечата титлата с разгром

Аякс публично към този момент е новият първенец на Холандия. Тази вечер възпитаниците на Ерик загар Хаг подпечатаха спечелването на трофея с разгромна победа с 4:1 в гостуването си на Де Граафшап в последния 34-и кръг в Ередивизий. Така те останаха на върха с 3 точки пред преследвача ПСВ Айндховен, който ще се задоволи със сребърните медали. Трети пък е Фейенорд.

Ласе Шьоне даде преднина на Аякс в 37-ата минута, само че Ел Джебил изравни в 40-ата. Гостите обаче още веднъж си върнаха преднината минута преди края на втората част, а прецизен бе Николас Таляфико.

През втората част грандът от Амстердам довърши противника с нови два гола, дело на Душан Тадич. Сърбинът първо вкара от дузпа в 67-ата минута, а по-късно оформи крайното 1:4 в 87-ата минута след асистенция на Дейли Блинд.

Така Аякс завоюва първата си купа от сезон 2013-14 насам. Това е общо 34-и трофей във витрината на амстердамци. Де Граафшап пък приключва на предпоследното 17-о място и ще играе плейоф за оставането си в елита. Снимки: ©Getty Images