Аталанта победи Фиорентина с 1:0 и се върна на поделеното

...

Аталанта отново на върха, Юве с трета поредна победа

Аталанта победи Фиорентина с 1:0 и се върна на поделеното първо място в класирането на Серия А с Наполи, като двата тима имат по 20 точки.

Единственото попадение в срещата беше дело на Адемола Лукман в 59-ата минута. Сериозната заслуга за попадението е на Луис Муриел, който проби от ляво и подаде на Лукман на празна врата.

Ювентус победи с 3:0 гостуващия Болоня.

Филип Костич вкара дебютния си гол за клуба през първото полувреме, а Душан Влахович и Аркадиуш Милик се разписаха след почивката. Милик също уцели гредата след удар с глава в края на дуела.

Костич откри резултата в 24-ата минута след асистенция на сънародника си Душан Влахович, а в 59-ата Влахович се разписа за 2:0.

В 62-ата минута Милик оформи крайния резултат и осъществя третия си гол от началото на сезона.

Това беше едвам трета победа в осем мача в шампионата за отбора на Ювентус, който заема седмо място в класирането с 13 точки.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри посрещат Макаби (Хайфа) в сряда в дуел от Шампионската лига. Болоня е на 17-а позиция в Серия А с 6 точки.

Други резултати: Лацио - Специя 4:0, Лече - Кремонезе 1:1, Сампдория - Монца 0:3, Сасуоло - Салернитана 5:0.
Източник: lupa.bg