Астън Вила загуби на свой терен от Манчестър Юнайтед в

...

Юнайтед с обрат срещу Вила, Сити ще почака още поне кръг

Астън Вила загуби на собствен терен от Манчестър Юнайтед в конфликт от 35-ия кръг на Висшата Лига.

" Червените дяволи " изоставаха в резултата, само че стигнаха до цялостния поврат с 3:1.

Точни за спечелилите бяха Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд и Единсон Кавани. За домакините се разписа Бертран Траоре.
 Снимка 530121
Източник:

Във краткотрайното класиране, домакините заемат 11-та позиция с актив от четиредесет и осем точки, до момента в който гостите се намират в подножието на върха с актив от 70 пункта.

Формата на Вила е непостоянна, откакто в предходните си пет мача те записаха две победи, две загуби и едно тъждество.

Манчестър Юнайтед надигра с 2:1 днешния си съперник в първата среща сред двата тима през сезона.
 Снимка 530119
Източник:

Луис асистира на Траоре в 24-ата минута, като последният прати кълбото в горния ъгъл на вратата за 1:0.

Последваха два шанса и за гостите, само че защитата на бримингамци се оправи на равнище и не разреши равнене до почивката.
 Снимка 530120
Източник:

Отново Дъглас Луис бе в центъра на вниманието след подновяването на играта, само че този път с негативен знак.

Той фаулира Погба и реферът отсъди 11-метров углавен удар в интерес на Юнайтед. Бруно Фернандеш беше безукорен от бялата точка, вкарвайки 13-ата си дузпа през сезона.

Само четири минути по-късно " алените дяволи " направиха цялостен поврат. Уан-Бисака асистира на Грийнууд, който стреля точно в десния ъгъл за 1:2.
 Снимка 530127
Източник:

Крайното 1:3 оформи Единсон Кавани, разписал се 3 минути преди приключването на постоянното време. Малко по-късно Уоткинс видя аления цвят на картона и остави домакините с човек по-малко.

Нова смяна в резултата нямаше и по този начин Юнайтед изостава на 10 точки от водача Сити, само че има и мач по-малко, което резервира интригата в шампионата.
 Снимка 530118
Източник:

" Червените дяволи " са в доста претрупан интервал, в който се постанова да изиграят четири мача за осем дни. Поради тази причина Оле Гунар Солскяер в петък съобщи, че ще предприеме доста ротации, което може да не се хареса на някои тимове. Норвежецът обаче залага всякога на мощен състав и реализира своето, както беше и в днешния ден.