Аржентина победи Бразилия с 1:0 в приятелски мач, който се

...

Аржентина удари Бразилия в дебюта на Сампаоли

Аржентина победи Бразилия с 1:0 в другарски мач, който се игра пред 95 000 фенове в австралийския град Мелбърн. Единственото попадение в срещата бе дело на Габриел Меркадо. Срещата бе дебют на новия селекционер на " гаучосите " Хорхе Сампаоли.

Аржентина имаше превъзходство през първата част, а с пропуски се отличиха Ди Мария и Игуаин. Още в 6-ата минута острието на ПСЖ нахлу отляво и от дребен ъгъл изпрати топката в дясната греда на бразилците.

Все отново символичните посетители съумяха да материализират надмощието си в края на полувремето. Отаменди стреля с глава, топката се удари в страничната греда, а Габриел Меркадо, играещ в Севиля, я посрещна и я прати в мрежата за 1:0.

През второто полувреме Бразилия опита да изравни резултата. Футболистите на Тите бяха по-дейни, само че удар на Жесус профуча около гредата. В 63-ата минута Вилиан изстреля натруфен удар от границата на наказателното поле, само че топката разтресе страничния дирек на вратата на Аржентина.

До края на мача двамата селекционери направиха доста смени и до нови сериозни положения за гол не се стигна. Звездата на " гаучосите " Лео Меси не сподели особена успеваемост, като че ли повече мислеше за идната си женитба. Игуаин също не беше на равнище, а Дибала демонстрира завидно усърдие. В последните 9 минути в игра за Аржентина се появи Мануел Лансини. Халфът на Уест Хям записа първи мач за представителния отбор на родината си.

БРАЗИЛИЯ - АРЖЕНТИНА 0:1
0:1 Габриел Меркадо (45)
БРАЗИЛИЯ: Вевертон, Фагнер (Рафиня), Филипе Луис, Тиаго Силва, Фернандиньо, Жил, Паулиньо (Жулиано), Габриел Хесус (Тайсън), Аугусто (Дъглас Коста), Коутиньо, Вилиан
АРЖЕНТИНА: Ромеро, Меркадо (Мамана), Майдана, Отаменди, Гомес (Таглиафико), Билия, Банега (Лансини), Ди Мария, Дибала (Родригес), Меси, Игуаин (Кореа)

Източник: blitz.bg