Аржентина измъкна драматичен успех над Нидерландия във втория четвъртфинал на

...

Аржентина измъкна успех над Нидерландия в луд мач

Аржентина измъкна трагичен триумф над Нидерландия във втория четвъртфинал на Мондиал 2022. Всичко изглеждаше решено до 84-ата минута – южноамериканците водеха с 2:0, само че по-късно Вут Вегхорст вкара два гола за 2:2. Стигна е до продължения и дузпи, спечелини от двукратните международни първенец с 4:3. Така южноамериканците се класираха за полуфинал, където ще срещнат Хърватия..

Аржентина имаше проблеми единствено през първия половин час, тъй като стартира много нервно дуела. Тогава и лалетата насочиха единствения си удар чак до 83-ата минута по посока на вратата. В 35-ата минута обаче противникът им вкара за 0:1. Меси асистира по превъзходен метода на Науел Молина и той умерено осъществя.

През второто полувреме двукратните международни първенци нямаха особени усложнения. Нидерландия владееше повече топката, само че не правеше нищо с нея. В 72-ата минута обаче Дъмфрис спъна Акуня в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Лионел Меси напълно умерено я вкара за 0:2, като би на безусловно същото място, на което извърши против Полша, когато Войчеш Счесни избави удара му. С попадението Меси се изравни с Габриел Батистута като най-резултатният аржентинец на международни финали.

Iconic.

— FIFA World Cup (@FIFAWorldCup)

Спасителят Вут Вегхорс – два удара, два гола
Изглеждаше, че Аржентина ще завоюва елементарно, само че Луис ван Хаал в отчанияето си пусна в игра Вут Вегхорст в 79-ата минута. И този му ход докара до стремежи резултат – четири минути по-късно нападателят се разписа за 1:2. После лалетата пратиха напред и Върджил ван Дайк и започнаха да ритат крепко топката напред. Мачът се изнерви и в последната минута на постоянното време се стигна до конфликти сред двата отбора и запасите. Реферът сподели два жълти картона и 10 минути добавено време.

В последната минута на добавеното време спасителят Вегхорст вкара за 2:2. Този път той се разписа след невисок пас от свободен удар. Любопитно е, че по сходен метод Аржентина изравни против Англия през 1998 година, като мачът приключи 2:2 и се стигна до дузпи.

В хаоса след гола реферът сподели жълт картон на Бергвайн. Това беше 12-о публично предизвестие за общо 36 нарушавания в постоянното време. До края на продълженята се събраха. Иначе аржентицните натиснаха в последните пет минути и имаха две положителни благоприятни условия за трети гол, само че Ноперт избави, а след това Меси би в навън. За край Лаутаро Мартинес удари греда. Така се стигна до вторите дузпи за деня на Мондиал 2022.

Нидерландия стартира, само че Емилиано Мартинес избави удара на Ван Дайк, след което Меси вкара за 0:1. Мартинес извади и втората дузпа, изпълнена от Бергюис. Леандро Паредес направи 0:2. Лалетата въпреки всичко стигнаха до гол – Купмайнерс осъществя за 1:2. Гонсало Монтиел обаче не пропусна – 1:3. Вегхорст вкара за 2:3, а след това Енцо Фернандес изпусна, давайки вяра на оранжевите. Люк де Йонг изравни – 3:3. Лаутаро Мартинес обаче не сбърка и прати Аржентина на полуфинал.
Източник: flashnews.bg