Апоул Холон си осигури първата позиция в група G на

...

Академик завърши със загуба Етап 2 от Балканска лига

Апоул Холон си обезпечи първата позиция в група G на Балканската лига хпо баскетбол, откакто победи Академик в Пловдив с 97:70.

Това беше най-хубавия мач на израелския тим във втората фаза. Академик също игра мощно и даде най-хубавото от себе си в този мач, само че се почувства неналичието на някои основни играчи (Йере Вучица). Също по този начин, студентите изиграха третия си мач за четири дни и това повлия на представянето.

Апоел потегли мощно и поведе рано, само че тимовете останаха близо в точките. Благодарение на няколко положителни разигравания в отбрана в края на първата четвърт, гостите съумяха да се оттеглен с 9 точки. След това през втората четвърт те продължиха да имат двуцифрено преимущество, което доближи 14 на почивката.

През второто полувреме Апоел не спря да играе мощно и усили разликата.

Израелците изиграха солидно с добра отбрана и усилиха с 20 точки след 30 минути. В последните 10 единственият същински въпрос беше дали гостите от Обетованата земя ще доближат 100 точки.

Нейт Сестина бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки, Максим Де Зеу има 12.

За Академик над всички бе Тони Гуджино с 18 точки, Васил Бачев означи 10.
Източник: marica.bg