Анже Копитар вкара 3:23 минути след началото на продължението и

...

ЛА надви Бостън с гол на Копитар в продължението

Анже Копитар вкара 3:23 минути след началото на продължението и Лос Анджелис победи Бостън с 4:3 в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Копитар вкара зад Туука Раск след основно избавяне на Джонатан Куик секунди по-рано и Кингс завоюваха за четвърти път в пет мача. Така те продължиха най-хубавата си серия от началото на постоянния сезон до 4-0-1, само че тимът въпреки всичко е предпоследен в Тихоокеанската дивизия.

За Брюинс пък тази загуба нямаше голямо значение, тъй като те към момента имат 10 точки преднина против Бъфало на върха в Атлантическата дивизия.

Блейк Лизот вкара гол и подаде за още един за Кингс, които не съумяха да задържат на два пъти преднината си. Те даже изоставаха с 2:3 късно в последната третина и извадиха Куик от игра, а Мат Рой се възползва от численото преимущество и изравни 2:01 минути преди сирената.

Адриан Кемпе също вкара за Кингс, а Куик избави 37 удара. Дантън Хейнен записа гол и асистенция, Патрис Бержерон и Брендън Карло също вкараха по една шайба за Брюинс, до момента в който Раск отрази 23 удара.