Английският Уест Хям спечели второто издание на Лигата на конференциите,

...

Уест Хям пребори Фиорентина и грабна Лигата на конференциите

Английският Уест Хям завоюва второто издание на Лигата на конференциите, откакто победи във финала италианската Фиорентина с 2:1. Финалният конфликт се игра в чешката столица Прага.
Прочетете още
В края на полувремето гол на Лука Йович беше анулиран поради засада.

В 60-та минута Бираги игра с ръка в наказателното поле, само че в началото нямаше отсъдена дузпа. Това се случи обаче след обзор с ВАР. Дузпата беше отсъдена, а Бенрама не сгреши и осъществя за 1:0.

В 67-та минута Фиорентина изравни, откакто Нико Гонсалес смъкна с глава топката към Джакомо Бонавентура, който с прекрасен удар от воле вкара за 1:1.

Мачът вървеше към продължения, когато в 90-та минута Лукас Пакета изведе отлично Джаръд Боуен, който излезе самичък против Терачано и го преодоля за 2:1, хвърляйки в възторг всички в Уест Хям.

Така Уест Хям стана вторият притежател на Лигата на конференциите, откакто италианския Рома беше първият притежател през предходната година.

Това беше исторически едвам втори европейски трофей за Уест Хям. Тимът има КНК през 1965г.
Източник: trafficnews.bg