Английският Манчестър Сити се класира за финала в Шампионската лига

...

Манчестър Сити е финалист в ШЛ след втора победа срещу ПСЖ

Английският Манчестър Сити се класира за финала в Шампионската лига на 29 май в Истанбул, откакто победи и в реванша на собствен терен френския ПСЖ с 2:0. Първата среща завърши също в интерес на англичаните - 2:1.

Мачът се игра на замръзнал терен след паднала градушка в Манчестър.

В 7-ата минута благодарение на ВАР бе анулирана дузпа в интерес на гостите, тъй като се оказа, че Зинченко не е играл с ръка, а с рамо в наказателното поле на Сити.

В 11-ата минута бърза офанзива на домакините приключи с гол. От вратаря Едерсон топката бе поета от Зинченко, който откри Де Бройне, неговият удар бе блокиран, само че топката отиде у Рияд Марез, който я прати под плонжа на Кейлор Навас за 1:0.

В 17-ата минута Маркиньос откри с глава напречната греда на вратата на англичаните.

След почивката манчестърци дочакаха опцията да вкарат втори гол при контра. Фодън откри на чиста позиция Марез и алжирецът не сгреши, вкарвайки втория си гол в мача в 63-ата минута.

Шест минути по-късно Анхел ди Мария не сдържа нервите си и настъпи съзнателно Фернандиньо, което костваше пряк червен картон за аржентинеца от ПСЖ.

Другият финалист ще бъде избран след днешния реванш сред Челси и Реал (Мадрид) след 1:1 в първата среща.
Източник: bnr.bg