Англия мечтае за нещо повече от достойно представяне на световното

...

Англия в облаците след рекордна победа на мондиал

Англия мечтае за освен това от почтено показване на международното състезание в Русия. „ Трите лъва “ отнесоха Панама с 6:1 в мач от група G за рекордната за отбора победа на огромен конгрес и към този момент са на 1/8-финал.
За пръв път международният първенец от 1966 година вкара повече от три попадения на мондиал. Убедителният триумф пък изстреля тима на Гарет Саутгейт на върха в класирането, изпреварвайки Белгия по голова разлика. Двата отбора са с цялостен актив от 6 точки преди директния дуел на 28 юни в Калининград.
Хари Кейн вкара хеттрик във вратата на абсолютния дебютант, а бранителят Джон Стоунс добави други два. Веднъж се разписа и Джеси Лингард. Така нападателят на „ Тотнъм “ към този момент има 5 гола в шампионата, изпреварвайки Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку, които са с по четири.
Всичко в Нижни Новгород бе решено още преди почивката, когато Англия поведе с 5:0, а две от попаденията Кейн вкара от дузпа.
„ Брилянтна първа част от началото до края – призна Алън Шийрър, легендата на британския футбол. – Имаше всичко, което искахме. “
А историята демонстрира, че единствено през 1966 година, когато отборът взе единствената досега купа, Англия е отбелязвала повече попадения на мондиал. Тогава воденият от Алф Рамзи състав осъществя общо 11 гола. През 54-та и 90-та тимът бе прецизен 8 пъти, колкото осъществиха и досега единствено за 180 минути. А „ трите лъва “ имат обезпечени най-малко още два мача в Русия. Това окрили почитателите на Англия, които към този момент летят в облаците, мечтаейки за успех. Остава единствено отборът да изневери на себе си и да остане все по този начин стабилен до 15 юли.
За Панама остава утехата, че въпреки всичко се добра до исторически първи гол на финали, дело на Фелипе Балой.
Източник: trud.bg