Александър Зверев се класира за полуфиналите на Откритото първенство по

...

Зверев на полуфинал във Франция

Александър Зверев се класира за полуфиналите на Откритото състезание по тенис на Франция.

Представителят на Германия, подложен под номер 22, победи мъчно с 6:4, 3:6, 6:3, 6:4 аржентинеца Томас Ечевери, заемащ 49-то място в международната класация.

Зверев, който към момента няма нито една купа в шампионатите от " Големия шлем ", направи пробив в седмия гейм на първия сет, с цел да поведе в резултата.

Германецът изгуби подаването си още в самото начало на третата част, само че съумя да завоюва пет следващи гейма и да поведе с 2:1 в общия резултат.

Решителният пробив в последната част беше за 4:3 в интерес на олимпийския първенец Александър Зверев, който завърши мача след 3 часа и 22 минути, откакто преди този момент в профил и българина Григор Димитров.

На полуфиналите на " Ролан Гарос " немският тенисист ще се изправи против Каспер Рууд или Холгер Руне, които играят сега.

Успехът на Зверев в Париж идва 12 месеца след травмата му, която го извади от игра до края на 2022 година.
Източник: novsport.com