Александър Везенков направи поредния си силен мач и завърши с

...

Везенков пак блести в Евролигата

Александър Везенков направи следващия си мощен мач и приключи с дабъл-дабъл, а Олимпиакос победи Фенербахче с 93:73 посред Истанбул в мач от 22-рия кръг на Евролигата.
Гръцкият гранд реализира четвърти следващ и общо 15-и триумф, запазвайки лидерската си позиция в конкуренцията. Фенербахче позволи второ следващо и общо девето проваляне, оставайки на пето място в подреждането преди изиграването на всички мачове от кръга.
Спортист №1 на България за 2022 година още веднъж бе титуляр за гърците и приключи с дабъл-дабъл - 12 т., 12 битки, 2 асистенции и 1 отнета топка за 36 минути на терена.
Олимпиакос започва доста мощно и поведе с 24:10 след първите 10 минути. Във втората четвърт дръпна с 51:30, а след третата поведе със 77:51. В последната част домакините направиха серия от 15:2 и понижиха изоставането си до 66:79, само че гръцкият отбор удържа преднината си.
Костас Папаниколау бе най-резултатен с 21 т. и 3 битки, а Айзея Кенън добави 20 т. и 5 битки.
Най-резултатен в мача бе сръбският национал Марко Гудурич с 24 т., 4 битки и 4 асистенции за Фенербахче. В идващия кръг на следващия ден вечер Олимпиакос приема в Атина сегашния първенец в Евролигата Анадолу Ефес.