Алекс Маклийш започна втория си период начело на Шотландия със

...

Откритието на Юнайтед дебютира със загуба за Шотландия

Алекс Маклийш стартира втория си интервал отпред на Шотландия със загуба от Коста Рика с 0:1 на " Хемпдън Парк ". " Гайдарите " излязоха в много пробен състав, който не съумя да се опълчи на един от участниците на Мондиал 2018. Единствения гол означи Маркос Урена.

Маклийш пусна измежду титулярите четирима цялостни дебютанти, само че те не впечатлиха с изявите си. Двата тима имаха единствено един мач между тях преди през днешния ден - на международното състезание в Италия през 1990 година, когато Коста Рика също се наложи с 1:0.

Сред дебютиращите за Шотландия беше и халфът на Манчестър Юнайтед Скот Мактоминей. Коста Рика пък излезе с най-хубавите си футболисти и сподели, че превъзхожда противника си. В 14-ата минута Брайън Овиедо центрира към нападателя на ФК Лос Анджелис Урена и той преодоля Макгрегър. След почивката най-хубавото състояние за домакините се откри пред Мат Ричи, само че неговият мощен удар беше париран от Кейлър Навас.

ШОТЛАНДИЯ - КОСТА РИКА 0:1
0:1 М. Урена (14)