Алавес и Барселона при резултат 1:1 в късния съботен двубой от осмия

Алавес и Барселона при резултат 1:1 в късния съботен двубой от осмия ...

Буксуването на Барса в Ла Лига продължава.

Алавес и Барселона при резултат 1:1 в късния съботен двубой от осмия кръг на Примера дивисион. Луис Риоха откри резултата в 31-ата минута след груба грешка в защитата на каталунците. Антоан Гризман изравни в 63-ата минута след идентична неточност.

Барселона записа четвърти пореден мач в Ла лига без победа. Каталунците стигнаха едва до 1:1 срещу Алавес в гостуването си от осмия кръг на испанския шампионат. Лео Меси и компания трябва да съжаляват изключително много, тъй като от 62-ата минута играха с човек повече, след като Хота получи втори жълт картон заради опасна игра срещу Пике.

По този начин възпитаниците на Роналд Куман са в серия от домакинско равенство срещу Севиля, загуба като гост на Хетафе, поражение у дома от Реал Мадрид и реми срещу Алавес.

В седмата минута Меси опита да изведе зад защитата Фати, но подаването му бе разгадано от Пачеко.

В 13-ата минута Фати отново бе изпуснат от опеката си отляво, излезе сам срещу Пачеко, но изстрелът му мина встрани от лявата греда.

3 минути след това Дейверсон видя включването на Мендес от десния фланг, подаде му, а вторият шутира, но Нето спаси.

В 20-ата минута Фати и Гризман комбинираха в наказателното поле, но опитът за гол на французина завърши с удар в аут.

В 23-ата минута Меси пробва хитро изпълнение от свободен удар ниско под стената, но топката бе изчистена от голлинията.

В 31-ата минута Луис Риоха се възползва от неразбирателство между Жерард Пике и Нето. Бранителят върна една рутинна топка към вратаря, който обаче не овладя добре топката и притичалия Риоха я отскубна от кратата му, за да опъне мрежата за 1:0.