Ал Сад спечели с 3:1 след продължения срещу Йенген Спорт

...

Ал Сад преодоля първия кръг на световното клубно първенство

Ал Сад завоюва с 3:1 след продължения против Йенген Спорт в първия мач от международното клубно състезание. Катарският първенец, който е воден от някогашния испански национал Шави, поведе в резултата в 26-ата минута посредством Багдад Бунеджа, разписал се след центриране.
Няколко минути по-късно попадение на Акрам Афиф беше анулирано след засада и консултация с видео помощник съдията.

Минута след почивката Антоан Роан изравни в интерес на полупрофесионалния тим от Нова Каледония. Още две попадения на Ал Сад бяха анулирани след намесата на ВАР, а Афиф пропусна да донесе триумфа за катарците в последните минути на постоянното време. Абделкарим Хасан от фаул осъществя втория гол във вратата на първенеца на зона Океания след тъкмо 100 минути игра, а Педро Мигел оформи крайното 3:1 в 114-ата минута.

В идващия кръг на шампионата Ал Сад ще се изправи против мексиканския Монтерей. Европейският клубен първенец Ливърпул и първенецът на Южна Америка - Фламенго, се включват в международното клубно състезание на полуфиналите през идната седмица. /БТА